AC Miláno
Futbalisti AC Milána zdolali na domácom ihrisku Lazio Rím 3:1. Foto: SITA/AP

RÍM 31. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol, ktorí budú súpermi Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy 2014/2015, zvíťazili v nedeľňajšom úvodnom dueli nového ročníka talianskej Serie A na ihrisku FC Janov 2:1.

Za hostí otvoril skóre v 3. min José Callejón, domáci odpovedali ešte do konca prvého polčasu zásluhou Mauricia Pinillu. O troch bodoch pre Neapol rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Jonathan de Guzmán. V dueli sa objavili aj dvaja slovenskí reprezentanti Juraj Kucka (Janov) a Marek Hamšík (Neapol). Obaja hrali do 74. minúty.

AC Miláno úspešne vstúpilo do nového ročníka, v nedeľňajšom dueli zdolali zverenci debutujúceho trénera Filippa Inzaghiho na domácom ihrisku Lazio Rím 3:1 vďaka gólom Keisukeho Hondu, Sulleya Muntariho a Jérémyho Méneza. Hostia korigovali v 67. min výsledok vďaka vlastnému gólu stopéra „rossoneri“ Alexa.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí úvodného kola nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2014/2015:
AC Cesena – FC Parma 1:0 (1:0)

Gól: 38. A. Rodríguez

FC Janov – SSC Neapol 1:2 (1:1)

Góly: 40. Pinilla – 3. Callejón, 90.+ De Guzmán