Bastian Schweinsteiger
Thorgan Hazard z Borussie Mönchengladbach v súboji s hráčom Bayernu Mníchov Bastianom Schweinsteigerom počas zápasu 26. kola I. bundesligy, v ktorom bavorský veľkoklub prehral 0:2. Mníchov, 22. marec 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 22. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov v nedeľu doma v 26. kole našli svojho druhého premožiteľa v tejto sezóne najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy, podľahli Borussii Mönchengladbach 0:2. Bavori predtým 30. januára inkasovali debakel 1:4 na trávniku Wolfsburgu, pred ktorým teraz zverenci Pepa Guardiolu vedú o 10 bodov.

Mönchengladbach, ktorý už v šiestom súťažnom zápase za sebou strelil presne dva góly, sa zásluhou nečakaného úspechu pred 75 000 divákmi v Allianz Arene posunul na tretiu priečku v tabuľke o dva body pred Bayer Leverkusen. Za Bayernom zaostáva o 17 bodov. Prekonal ho premiérovo od 20. januára 2012. Hrdinom teraz bol čoskoro 30-ročný brazílsky ofenzívny stredopoliar Raffael Caetano de Araújo (nar. 28. marca 1985), autor zásahov v 30. aj 77. minúte.

Domáca prehra však nebolí lídra tabuľky Bayern tak ako zranenie hviezdneho krídelníka Arjena Robbena. Holanďan si v prvom polčase po súboji s Tonym Jantschkem privodil zranenie brušného svalstva a čaká naňho viactýždňová pauza. Informoval o tom server Focus.

„Rozhodne to nebude krátky výpadok, liečba takéhoto zranenia trvá dlhšie,“ uviedol športový riaditeľ Bayernu Matthias Sammer. Tridsaťjedenročný Robben bude Bavorom s určitosťou chýbať v prvom stretnutí štvrťfinále Ligy majstrov proti FC Porto, ktoré sa v Portugalsku uskutoční v stredu 15. apríla.

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí sa medzi 1. FSV Mainz 05 Mainz a spomenutým VfL Wolfsburg zrodila remíza 1:1. Mainz je s tuctom nerozhodných výsledkov remízovým kráľom ligy.