Slovenky remizovali v kvalifikácii na MS 2015 s Chorvátkami

Slovenské futbalistky podľahli Fínsku 0:1
Hráčka Slovenska Eva Kolenová (uprostred) počas kvalifikačného zápasu na ME 2013 žien vo Švédsku. Senec, 31. marec 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SENEC 19. júna (WEBNOVINY) – Slovenské futbalové reprezentantky hrali nerozhodne 1:1 s tímom Chorvátska vo štvrtkovom dueli 1. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2015 do Kanady.

Na trávniku NTC SFZ v Senci sa zverenky trénera Zsolta Pakuszu ujali vedenia v 29. min zásluhou Lucie Šuškovej, za hostky vyrovnala v 32. min Izabela Lojnová. Slovenky v domácom prostredí nenadviazali na víťazstvo nad týmto súperom: vlani 26. októbra zvíťazili v Sesvete nad Chorvátkami 1:0.

Suverénne vedú Nemky

Po štvrtkovej remíze pri Slnečných jazerách patrí futbalistkám SR v tabuľke naďalej predposledné 5. miesto, o bod za Chorvátskom. Na čele poradia sú suverénne dvojnásobné svetové šampiónky Nemky, ktoré v doterajších ôsmich dueloch ani raz nezaváhali. Druhé v poradí je Rusko, ktoré v ďalšom štvrtkovom dueli hralo v Krasnojarsku s Írskom nerozhodne 0:0.

Najbližšie sa futbalistky Slovenska predstavia v rámci kvalifikácie MS 2015 vo štvrtok 21. augusta v Rusku.

Zo siedmich šesťčlenných skupín tejto ženskej futbalovej eliminácie sa ich víťazky priamo kvalifikujú na svetový šampionát do Kanady. Štyri najúspešnejšie družstvá z druhých miest pri zohľadnení výsledkov s prvým, tretím, štvrtým a piatym tímom príslušnej skupiny absolvujú play-off o jednu zostávajúcu miestenku. Na MS 2015 žien vo futbale sa predstaví dovedna 24 účastníkov, z toho osem „dodá“ Európa.

Kvalifikácia MS 2015 žien vo futbale – štvrtok:

1. skupina:

Slovensko – Chorvátsko 1:1 (1:1) – hralo sa v Senci

Góly: 29. Šušková – 32. Lojnová, ŽK: 54. Žigičová (Chor.), rozhodovala: Pirriatoreová (Tal.)

Zostava SR: El Dahaibiová – Bíróová, Matysová, Mravíková, Vojteková (13. Vrabcová, 74. Haršányová) – Ondrušová – Šušková, Klechová (60. Marková), D. Škorvánková, Fecková – D. Bartovičová

Hlas:

Zsolt Pakusza (tréner futbalistiek Slovenska, zdroj: www.futbalsfz.sk): „Tento júnový termín nám celkom nevyhovuje. Niektoré dievčatá mali dva týždne po sezóne a museli sa individuálne pripravovať. Obávali sme sa nasadenia a pripravenosti z fyzického hľadiska, čo bolo vidieť v prvom polčase, keď nám robilo problém dostať sa do hry. Nehrali sme dobre, málo sme dostupovali. Cez polčasovú prestávku sme si nejaké veci vyjasnili, padli aj tvrdšie slová, že toto nebude stačiť na víťazstvo. Druhý polčas bol lepší, hrali sme aktívnejšie, boli sme lepším mužstvom. Vypracovali sme si šance na to, aby sme zápas vyhrali, ale asi nám to dnes nebolo súdené.“