Slovan prehral aj druhý zápas sezóny KHL v Togliatti

Slovan prestrieľal Ladu, ale prehral po nájazdoch
Útočník Slovana Bratislava Václav Nedorost sa snaží prekonať brankára Lady Togliatti Iľju Ježova počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 22. december 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

TOGLIATTI 25. augusta (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava nezabodovali ani v druhom vystúpení v rámci nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Po utorňajšej prehre s Ak Bars Kazaň (1:2) neuspeli „belasí“ ani na ľade v Togliatti a vo štvrtkovom súboji podľahli domácej Lade 2:5.

Základ víťazstva Togliatti priniesla najmä prvá tretina, v ktorej domáci strelili dva góly. V 10. min sa presadil Stanislav Bočarov a v 19. min po vyšachovaní hosťujúcej obrany skóroval Rafael Achmetov. Kanadský brankár Slovana Barry Brust, ktorý dostal tentoraz prednosť pred krajanom Justinom Poggem, už nestihol zabrániť puku v sieti.

Hokejisti slovenského zástupcu v tejto nadnárodnej súťaži sa snažili v druhej dvadsaťminútovke skorigovať nepriaznivý stav, pribrzdili ich však nielen tri vylúčenia (dva razy si sadol na trestnú lavicu kapitán Andrej Meszároš, pozn.), ale aj vynikajúci Iľja Ježov v bránke Lady.

V tretej tretine dostal domáci útočník Georgij Belousov v 45. min za ošklivý zákrok na zadáka „belasých“ Tomáša Starostu trest na 5 minút a do konca stretnutia, hostia však nevyužili početnú výhodu. Naopak, už v hre piatich proti piatim zužitkoval samostatný nájazd Anton Krysanov – 3:0.

Hokejisti Slovana však ani za tohto nepriaznivého stavu nezložili zbrane: pri vylúčení Krysanova odvolal tréner Miloš Říha brankára Brusta a americký útočník Jeff Taffe v 54. min znížil. O 28 sekúnd neskôr sa presadil aj niekdajčí najlepší strelec NHL, kanadský zakončovateľ a ďalšia nová predsezónna akvizícia Slovana Jonathan Cheechoo – 3:2.

Potom však oslabil tím Pavol Skalický a presilovku v čase 58:04 využil útočník Togliatti Alexander Bumagin. Víťazstvo Lady definitívne spečatil 41 sekúnd pred koncom duelu v dvojnásobnej početnej výhode Mikael Johansson – 5:2, už tretiu gólovú prihrávku si pripísal jeho spoluhráč Nikita Filatov.

Slovan Bratislava sa po dvoch stretnutiach na súperovom ľade premiérovo v novom ročníku KHL predstaví pred vlastnými fanúšikmi. Sériu domácich duelov odštartuje v pondelok 29. augusta súbojom proti Torpedu Nižnij Novgorod, v stredu 31. 8. „belasí“ privítajú HK Soči a v nedeľu 4. septembra si Slovan zmeria sily so Spartakom Moskva.

Kontinentálna hokejová liga – štvrtkový výsledok:
Lada Togliatti – HC Slovan Bratislava 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Shenfeld), 19. R. Achmetov (A. Streľcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. M. Johansson (Filatov) – 54. Taffe (Jeglič, V. Nedorost), 54. Cheechoo (Plastino).

Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: 45. Belousov (Togliatti) 5 min+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, A. Soin – Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 4550 divákov

Togliatti: Ježov – Gurkin, K. Sotnieks, A. Boľšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Filatov, Bumagin, M. Johansson – Belousov, V. Komarov, Demagin – Šenfeľd, Krysanov, Bočarov – Achmetov, Mokšancev, A. Streľcov

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Luža, Matej Pokorný – Chipchura, Taffe, Cheechoo – V. Nedorost, Jeglič, Valský – Lušňák, Viedenský, Skalický – T. Kubalík, Zigo, Michal Hlinka – J. Šiška

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): „Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovall. Hra sa následne vyrovnala, dnes sme sa však v dvoch tretinách takmer nedostávali do šancí, tie prišli až v tretej tretine. V nej sme hrali nátlakový hokej, stiahli nepriaznivý stav na 2:3, ale po hrubej chybe prišiel štvrtý, rozhodujúci zásah Lady.“

Viac k osobe Andrej MeszárošBarry BrustJeff TaffeJonathan CheechooMichal HlinkaMiloš ŘíhaPavol Skalický