Hokejisti Leva Praha zdolali Jaroslavľ, budú hrať finále KHL

Lev Praha vyhral v Bratislave nad Doneckom
Zľava: Hráči Lev Praha Marc Gragnani a Petr Vrána počas tretieho zápasu semifinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Donbas Doneck a HC Lev Praha. Bratislava, 23. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PRAHA 10. apríla (WEBNOVINY) – Hráči tímu HC Lev Praha vo štvrtkovom piatom zápase finále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) využili na domácom ľade druhý mečbal a víťazstvom 3:2 nad Lokomotivom Jaroslavľ sa stali prvými finalistami play-off tejto nadnárodnej súťaže.

V sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:1.

Domáci hokejisti sa v prvej tretine zásluhou Řepíka a Azeveda dostali do dvojgólového vedenia, ešte do prestávky znížil hosťujúci Platt. Pražský klub poslal v druhej tretine opäť do trháku Birner, hostia si však udržali súpera na dištanc zásluhou ďalšieho gólu Platta. Tretia tretina napriek krátkemu power-play Jaroslavľa už nepriniesla gól.

Finále Západnej konferencie – piaty zápas (hralo sa na štyri víťazstvá):
HC Lev Praha – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) – konečný výsledok série: 4:1, do finále postúpil Lev Praha

Góly: 11. Řepík, 16. Azevedo, 26. Birner – 17. a 38. Platt