Žilina porazila doma Zvolen, na čelo ligy sa dostala Nitra

HK Nitra – Dukla Trenčín
Judd Blackwater z HK Nitra (vpravo) počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – Dukla Trenčín. Nitra, 27. november 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen nepotvrdili úlohu favorita v piatkovom súboji Tipsport ligy na ľade MsHK DOXXbet Žilina a podľahli 2:3. Vo víťaznom tíme absolvoval premiéru kanadský útočník Louis Leblanc, ktorý ju okorenil gólom aj 10-minútovým trestom.

Víťazný gól Žilinčanov strelil v 54. min bývalý reprezentant do 20 rokov Milan Kolena, ktorý sa rozohráva po dlhej pauze spôsobenej ťažkou autonehodou spred roka.

Predposlední Žilinčania zdolali Zvolenčanov druhýkrát v tejto sezóne. Líder tabuľky spod Pustého hradu nemá dobré obdobie. Hráči Zvolena prehrali piatykrát z ostatných šiestich zápasov a prišli o prvé miesto.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 25. kolo – piatok:

MsHK DOXXbet Žilina – HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 16. Leblanc (Richard Huna, M. Zaťko), 31. D. Rehák (E. Švec, Homer), 54. Kolena (D. Brejčák, M. Zaťko) – 22. Škvaridlo (Obdržálek, J. Jurík), 35. Klhůfek (Škvaridlo, Andersons)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Leblanc (Žilina) a Juraško (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin – Bogdaň, Smrek, 682 divákov

Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Schroner – Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Kolena, Konečný – Drevenák, Ježek, Valášek – E. Švec, D. Rehák, Rogoň

Zvolen: Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiteris, M. Ivan, Fekiač – R. Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, P. Zuzin – J. Žilka, T. Klíma, Martin Ďaloga

Hráči Banskej Bystrice si suverénne poradili s hráčmi Skalice 5:0. Hostí načal v 11. min skúsený útočník „baranov“ Michal Handzuš. V 35. min pridal druhý gól švédsky legionár Fredrik Sandgren. V záverečnej časti hry domáci prikrášlili skóre tromi gólmi, postupne sa presadili Ondřej Šmach, Patrik Lamper a Lukáš Handlovský.

Záhoráci zaznamenali na banskobystrickom ľade desiatu prehru v rade. V ostatných troch dueloch u tohto súpera vrátane piatku ani raz neskórovali.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK 36 Skalica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 11. Handzuš (Mikula), 35. Sandgren (Mikula), 46. Šmach (R. Handlovský), 53. Lamper (Gillies), 55. R. Handlovský (Rosandič)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Jobbágy, Rovenský, 1656 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua (25. – 28. A. Nagy) – I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Adamčík, Jaborník – Majdan, Handzuš, Mikula – Lamper, Zigo, Gillies – M. Hudec, Kytnár, R. Handlovský – Róth, R. Gašpar, Ambroz

Skalica: P. Ševela – Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Reichel, Jankovič, Polata, Brodek – D. Pašek, R. Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Studenič – K. Jass, Mickievics, Komínek – Lantoš, L. Klíma, Bezúch

Východniarske meranie síl medzi Popradom a majstrovskými Košicami prinieslo presvedčivé víťazstvo hostí 4:1. Košičania začali naplňať rolu favorita v 16. min, keď sa presadil Tomáš Hrnka. Na začiatku druhej časti hry zvýšil na 2:0 pre „oceliarov“ nestarnúci Peter Bartoš.

V polovici zápasu v 31. min znížil za domácich Richard Rapáč. Zverenci trénera Rostislava Čadu pridali v tretej tretine ešte dva presné zásahy zásluhou Tomáša Hričinu a Mareka Bartánusa a napokon triumfovali rozdielom triedy.

Košičania dosiahli piate víťazstvo v rade a v tabuľke sa špĺhajú čoraz vyššie. Popradčania neuspeli druhýkrát za sebou.

HK Poprad – HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 31. R. Rapáč (R. Suchý, Hvila) – 16. T. Hrnka (Deyl, R. Lelkeš), 22. P. Bartoš (M. Dudáš, R. Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. M. Bartánus (Bicek)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák – Kacej, Tvrdoň, 2083 divákov

Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Briják – Paločko, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, Bajaruns, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Števuliak, O. Rusnák, Štrauch

Košice: Melicherčík – Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Macejko, M. Dudáš – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš – R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan – Bortňák, Boltun, Hričina

Piešťanskí hokejisti potvrdili nárast formy. Po nečakanom triumfe na ľade lídra vo Zvolene (6:3) zvíťazili doma nad MHC Martin 4:0. Išlo o súboj dvoch 37-bodových tímov na siedmom a ôsmom mieste tabuľky, pričom Piešťanci sa dostali z ôsmej až na šiestu priečku.

Brankár Patrilk Rybár si druhýkrát v sezóne udržal čistý štít, keď kryl všetkých 46 striel z hokejok hosťujúcich hráčov. Martinčania prestrieľali domácich 46:19, ale do siete netrafili ani raz.

ŠHK 37 Piešťany – MHC Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 3. Belluš (S. Saliji), 20. R. Filip (Belluš), 31. Brňák (Holovič), 49. Hrehorčák (J. Tomčák, Tvrdoň)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Návratek – Stanzel a Matúš, 1095 divákov

Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný – S. Petráš, J. Pardavý ml., J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák

Martin: Orčík – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Bačík, Jáchym, Rusina, Fabian, P. Trávniček – R. Varga, Galamboš, Tibor Varga – F. Skladaný, Murček, Uhrík – Rufati, M. Dírer, M. Kokavec – Kabáč, Jurášek, Rzavský

Hokejisti Nitry zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 4:2 a v tabuľke sa vyšvihli na líderskú pozíciu. Papierové predpoklady začal napĺňať v 7. min Edmund Piačka, na ktorého nadviazal o päť minút neskôr Judd Blackwater.

Hostia síce v prostrednej časti hry vyrovnali skóre, ale záverečná tretina opäť patrila domácim. V 54. min strelil svoj druhý gól v zápase Blackwater. Triumf Nitry spečatil v poslednej minúte Tibor Kutálek. Nitra zvíťazila vo štvrtom dueli v rade, tretíkrát za sebou dvojgólovým rozdielom.

HK Nitra – Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Góly: 7. E. Piačka (Bene), 12. Blackwater (M. Slovák, Laliberté), 54. Blackwater, 60. Kutálek – 25. Nemec (Vozdecký, D. Hudec), 35. Michal Hlinka (L. Novák, Holenda)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva, Úlehla – Korba, Šefčík, 3377 divákov

Nitra: M. Valent – Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Buček, M. Novák – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Bajtek

Trenčín: Chábera – D. Rehák, Holenda, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Ryzák, Zaremba, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, Nemec, Vozdecký – M. Jakúbek, Švec, Koyš

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po piatkových stretnutiach 25. kola:

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:79 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Ján NovákMichal HandzušMichal HlinkaPatrik LamperPatrik RybárPeter BartošRichard HunaRóbert HunaRóbert PetrovickýTomáš Hrnka