V Košiciach útočili na rekord, líder Fortuna ligy nezaváhal

ŠK Slovan Bratislava
František Pavúk z MFK Košice v súboji so Slovanistom Jurajom Kotulom počas zápasu 27. kola Fortuna ligy, v ktorom 'belasí' prehrali v Čermeli 1:2. Košice, 25. apríl 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 25. apríla (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Banská Bystrica podľahla Žiline, sa v sobotu vo Fortuna lige hrali ďalšie zápasy 27. kola.

Futbalisti MFK Košice sa po štyroch stretnutiach dočkali opäť víťazstva, keď pred 5685 divákmi zdolali Slovan Bratislava 2:1. V Čermeli sa chceli pokúsiť o divácky rekord tohto ročníka, ten naďalej patrí súboju medzi Žilinou a Trenčínom z 21. kola (6397 divákov).

O oba góly domáceho MFK sa postaral Tomáš Huk. V 37. minúte otvoril skóre, potom síce v druhom polčase vyrovnal Marko Milinkovič, ale v 75. minúte dokázal stredopoliar Košíc tečovať loptu po štandardnej situácii Pačindu a aj s prispením Gorosita rozhodol o cenných troch bodoch pre svoj tím.

Košický tréner Marek Fabuľa dal v zápase šancu viacerým hráčom z B-mužstva, keďže z rôznych dôvodov nemohol postaviť až desať futbalistov.

Lídra Fortuna ligy spasila penalta

Hráči AS Trenčín potvrdili prvú priečku v tabuľke Fortuna ligy aj na ihrisku Ružomberka, ktorému sa na jar darí. O víťazstve Trenčanov rozhodol v 87. minúte Gino van Kessel.

Tím AS vyhral šiesty zápas v rade a ťahá šnúru ôsmich duelov bez prehry. Naposledy Trenčania zakopli ešte na jeseň 29. novembra v Myjave, kde prehrali 1:2. Na jar stratili len jeden bod a v tabuľke majú pred Žilinou päťbodový náskok.

Ružomberok prehral druhýkrát v rade, pred týždňom nestačil na bratislavský Slovan. Vo vyrovnanom stretnutí na Liptove rozhodla o osude duelu 85. minúta, keď Ján Maslo zatiahol ručnú brzdu v pokutovom území, videl červenú kartu a následnú penaltu bezpečne premenil Van Kessel.

Senica naložila Dunajskej Strede

Seničania aj druhýkrát počas štyroch dní zdolali DAC 1904 Dunajská Streda. Po triumfe 1:0 v Slovnaft Cupe si so súperom poradili aj v sobotu, tentoraz oveľa jednoznačnejšie 4:0.

Senica sa tešila z ligového víťazstva po dvoch prehrách, v tabuľke preskočila Slovan Bratislava a so 40 bodmi je momentálne štvrtá. Dunajskej Strede patrí s 29 bodmi 9. priečka. Tím zo Žitného ostrova nevyhral už päť zápasov v rade, naposledy sa radoval 15. marca na ihrisku Slovana Bratislava. O dva zo štyroch senických gólov sa postaral Jan Kalabiška, celkovo má na svojom konte už 15 presných zásahov a o jeden vedie tabuľku kanonierov pred Matejom Jeličom zo Žiliny.

Futbalisti Spartaka Myjava remizovali s ViOnom Zlaté Moravce 2:2. Oba tímy vyhrali predchádzajúce dva ligové duely a dobrú formu ukázali aj na ihrisku. Hostia zo Zlatých Moraviec viedli po góle Kamila Karaša od 34. minúty, domáci v druhom dejstve zásluhou Denisa Dugu a Martina Černáčka duel otočili. O deľbe bodov rozhodol v 81. minúte zblízka Tomáš Mikinič.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 27. kolo – sobota:

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 37. a 75. Huk – 54. Milinkovič, ŽK: 90. T. Kubík – 67. Čikoš, rozhodovali: Valášek – Lieskovský, Kováč, 5685 divákov

Košice: Tofiloski – Šinglár, Mikuláš Tóth, Pavúk (70. Gáll), Žebík – Dimun – T. Kubík, Huk, Pačinda – Haskič, O. Diaby (90.+ Horodník)

Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (81. Peltier) – Soumah, Milinkovič, K. Mészáros (73. Oršula) – Zreľák

FK Senica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:0 (1:0)

Góly: 15. Majtán, 54. Hlohovský, 60. a 78. Kalabiška, ŽK: 85. P. Pavlík – 35. G. Straka, 74. R. Černák, 77. O. Szabó, rozhodovali: Mastiš – Petríček, Ferenc, 1482 divákov

Senica: Šulla – R. Pillár, Pittner, P. Pavlík, Privrel – Kóňa, L. Opiela – Kalabiška, Hlohovský (81. Komara), J. Dolný (86. Gombala) – Majtán (65. Kosorin)

Dunajská Streda: Pernecký – M. Turňa, Ľ. Michalík, Mário Tóth, O. Szabó – M. Ljubičič – G. Straka (61. Sarr), Sesar (61. P. Jurčo), Sabler (72. Brašeň), R. Černák – Szarka

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 87. Van Kessel (z pok. kopu), ŽK: 38. Madu Kingsley, 62. Lobotka (obaja Trenčín), ČK: 85. J. Maslo, rozhodovali: R. Weiss – E. Weiss, Hrdlička, 2413 divákov

Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, Rosa, J. Maslo, Práznovský – Martin Nagy – Kružliak, L. Janič (61. Masaryk), M. Almaský, Turčák (70. L. Lupták) – A. Lovás

Trenčín: Šemrinec – Madu Kingsley, Ramón Rodríguez da Silva (78. Mondek), Rundič, Čögley – Holúbek (30. Lawrence) – Lobotka, Bero (90. Koolwijk), Rabiu, Van Kessel – Jairo da Silva

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:1)

Góly: 52. D. Duga, 61. Černáček – 34. Karaš, 81. Mikinič, ŽK: 78. Š. Pekár – 71. Tipurič, 73. Szöke, rozhodovali: Šuniar – Hrčka, Hancko, 1286 divákov

Myjava: Solnička – Ľ. Kolár, P. Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček – E. Daniel, Bilovský (87. Peňaška), Š. Pekár, D. Duga (80. Jastráb) – M. Kuzma

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren – Orávik (80. Mance), Szöke, Karaš (66. Mazan), Mikinič, Juhar – P. Sabo (66. Charizopulos)