Vladimír Weiss
Radosť Vladimíra Weissa po góle, ktorý strelil Parížu St. Germain v utorňajšom zápase Ligy majstrov. Jeho Olympiakos však prehral s francúzskym tímom 1:4. Foto: SITA/AP

DAUHA 28. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti katarského klubu Lekhwiya SC, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Vladimír Weiss, sa dostali na prvé miesto v tamojšej najvyššej súťaži. Rozhodli o tom svojím víťazstvom 1:0 v sobotňajšom zápase 19. kola na pôde dovtedajšieho lídra Al-Sadd.

Dvadsaťpäťročný bratislavský rodák Weiss sa dostal na ihrisko v 80. minúte a v nadstavenom čase druhého dejstva premenil pokutový kop. Bývalý hráč Manchestru City či Olympiakosu Pireus má aj so započítaním sobotňajšieho presného zásahu na svojom konte päť gólov v prebiehajúcej sezóne.

Lekhwiya SC má po 19. kole najvyššej katarskej futbalovej súťaže ako líder klasifikácie 45 bodov, čo je o dva viac ako druhý v poradí Al-Sadd.

Katar – I. liga – 19. kolo:

Al-Sadd – Lekhwiya SC 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ V. WEISS (z pok. kopu)

Vladimír Weiss (Lekhwiya) nastúpil v 80. min, v nadstavenom čase druhého polčasu strelil jediný gól zápasu.

Viac k osobe Vladimír WeissVladimír Weiss ml.