Henrich Mchitarjan
Futbalista Borussie Dortmund Henrich Mchitarjan sa raduje z gólu, ktorý strelil do siete Schalke 04 počas sobotňajšieho zápasu 23. kola I. bundesligy. Dortmund, 28. február 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 28. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom súboji 23. kola I. bundesligy v rúrskom derby nad Schalke 04 hladko 3:0.

Ostatné výsledky 23. kola I. bundesligy:

Všetko podstatné sa udialo za deväť minút od 78. do 86. minúty, keď dali domáci všetky tri góly. Strelili ich Pierre-Emerick Aubameyang, Henrich Mchitarjan a v 86. minúte pečatil na 3:0 Marco Reus. Dortmund vyhral štvrtý zápas za sebou a v nekompletnej tabuľke sa vyškriabal v jarnej časti prvýkrát na jednocifernú priečku, je deviaty. Schalke patrí piata pozícia.

Futbalisti berlínskej Herthy zvíťazili v dôležitom stretnutí nad Augsburgom 1:0 gólom Salomona Kaloua z 88. minúty, keď už na ihrisku chýbal slovenský reprezentant Peter Pekarík. Ten štvrťhodinu pred koncom nedobrovoľne opustil trávnik s krvácajúcim nosom, lebo inkasoval úder od hosťujúceho Brazílčana Caiubyho. Doktor Ulrich Schleicher stanovil diagnózu: zlomenina nosa, takže pravý obranca musel ísť do nemocnice. Na ihrisku ho vystriedal Tunisan Änis Ben-Hatira. Informácie prinieslo internetové vydanie Berliner Zeitung.

Eintracht Frankfurt – Hamburg 2:1 (1:1)

Góly: 12. a 54. A. Meier (prvý z pok. kopu) – 45.+ Stieber, ČK: 64. Ostrzolek (Hamburg) po druhej ŽK

1. Bayern Mníchov 23 18 4 1 63:10 58

2. Wolfsburg 22 14 5 3 48:24 47

3. Mönchengladbach 22 10 7 5 29:18 37

4. Leverkusen 23 9 9 5 37:29 36

5. Schalke 23 10 5 8 32:27 35

6. Augsburg 23 11 2 10 32:30 35

7. Hoffenheim 23 9 6 8 36:35 33

8. Eintracht Frankfurt 23 8 7 8 42:45 31