Hamšík
Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík (vľavo) otvoril skóre proti Athleticu Bilbao. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík síce v 47. minúte stredajšieho odvetného stretnutia play-off Ligy majstrov 2014/2015 proti Athleticu Bilbao otvoril skóre, ale jeho SSC Neapol to na postup do skupinovej fázy tejto súťaže nestačilo.

Baskický klub totiž troma gólmi v záverečnej polhodine otočil vývoj zápasu. Dvoma presnými zásahmi sa blysol 33-ročný útočník Aritz Aduriz. Na Hamšíka a jeho spoluhráčov čaká skupinová fáza Európskej ligy UEFA.

Hamšík rešpektuje rozhodnutie trénera

Hamšík sa v úvode druhého polčasu presadil strelou z hranice šestnástky. „Nakoniec ten môj gól bol na nič,“ uviedol po zápase pre svoj oficiálny web slovenský futbalista. Neapol urobil v závere viacero chýb v defenzíve a na Ligu majstrov mohol zabudnúť. Hamšík hral do 70. minúty, keď ho tréner Rafa Benítez stiahol z ihriska za stavu 2:1 pre Bilbao.

„Bolo to rozhodnutie nášho trénera. A ja to vždy rešpektujem,“ poznamenal Marek Hamšík a pokračoval: „Chceli sme sa dostať do skupinovej fázy Ligy majstrov, ale nepodarilo sa nám to. Sme veľmi sklamaní z vyradenia. Samozrejme, nie je to tragédia. Je to iba šport.“

Na Neapol čaká počas víkendu úvodný duel najvyššej talianskej súťaže. Súťažnú premiéru v Serie A 2014/2015 absolvujú hráči SSC na pôjde Janova. „Na tento neúspech musíme čím skôr zabudnúť. V nedeľu nás čaká liga v Janove. Novú sezónu Serie A chceme úspešne odštartovať,“ dodal na svojom webe Marek Hamšík.

Arsenal

Arsenal nezastavilo ani vylúčenie

Sedemnástykrát v rade sa do skupinovej fázy Ligy majstrov dostal Arsenal Londýn. Kanonierov nezastavilo ani vylúčenie Mathieua Debuchyho v druhom polčase odvety play-off s Besiktasom Istanbul. Arsenalu postup i výhru 1:0 zabezpečil gól Alexisa Sáncheza krátko pred prestávkou.

V Turecku sa prvý duel skončil 0:0. V nemajstrovskej vetve si účasť v skupinovej fáze vybojoval aj Bayer Leverkusen, ktorý po úspechu 3:2 na pôde FC Kodaň zvládol aj domácu odvetu a vyhral vysoko 4:0. V majstrovskej vetve ide ďalej Malmö, ktoré zdolalo v odvete Salzburg hladko 3:0.

Obranca vychytal postup Razgradu

Hrdinom Ludogorca Razgrad sa stal obranca Cosmin Moti. V zápase play-off Ligy majstrov proti Steaue Bukurešť sa postavil do bránky bulharského majstra v závere predĺženia a v penaltovom rozstrele vychytal postup do skupinovej fázy. Razgrad prehral prvý duel play-off v Bukurešti 0:1, v odvete zmazal manko až v 90. min po góle Wandersona. Duel museli predlžovať, v 119. min videl červenú kartu po druhej žltej brankár Vladislav Stojanov.

Ludogorec už nemohol striedať, do bránky sa preto odhodlal Moti. Dvadsaťdeväťročný bývalý hráč Dinama Bukurešť v závere duelu vyriešil situácie po priamom i rohovom kope Steauy. V úvode rozstrelu zo značky jedenástich metrov najskôr premenil svoj pokus a potom sa snažil zabrániť ceste lopty do siete pri strelách hráčov rumunského tímu.

Na čiare doslova tancoval a snažil sa znervózniť súperov. Výsledok sa dostavil – dve zlikvidované penalty vrátane kopu Cornela Rapu v siedmej sérii. Moti jeho slabú strelu chytil do náručia, bulharský majster vyhral rozstrel 6:5.

Súhrn výsledkov stredajších odvetných stretnutí play-off futbalovej Ligy majstrov 2014/2015:
Athletic Bilbao (Šp.) – SSC Neapol (Tal.) 3:1 (0:0)

– prvý zápas 1:1, do skupinovej fázy postúpilo Bilbao, Neapol sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA

Góly: 61. a 69. Aduriz, 74. Ibai – 47. HAMŠÍK, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Marek Hamšík (Neapol) hral do 70. min a v 47. min dal gól.

Bayer Leverkusen (Nem.) – FC Kodaň (Dán.) 4:0 (3:0)

– prvý zápas 3:2, do skupinovej fázy postúpil Leverkusen, Kodaň sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA

Góly: 31. a 65. Kiessling (prvý z pok. kopu), 2. Son Heung-Min, 7. Calhanoglu, rozhodoval: Mark Clattenburg (Ang.)

Arsenal Londýn (Angl.) – Besiktas Istanbul (Tur.) 1:0 (1:0)

– prvý zápas 0:0, do skupinovej fázy postúpil Arsenal, Besiktas sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA

Gól: 45.+ A. Sánchez, ČK: 75. Debuchy (Arsenal) po 2. ŽK, rozhodoval: Pedro Proenca (Por.)

Malmö FF (Švéd.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 3:0 (2:0)

– prvý zápas 1:2, do skupinovej fázy postúpilo Malmö, Salzburg sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA

Góly: 11. a 84. Rosenberg (prvý z pok. kopu), 19. Eriksson, rozhodoval: Damir Skomina (Slov.)

Ludogorec Razgrad (Bul.) – Steaua Bukurešť (Rum.) 1:0 po predĺžení (1:0, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 6:5

– prvý zápas 0:1, do skupinovej fázy postúpil Razgrad, Steaua sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA

Gól: 90. Wanderson, rozhodoval: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)