Draveckého gól Třincu nestačil, v Lige majstrov prehral

Oceliari Třinec
Hokejisti Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Ani dva presné zásahy slovenského hokejistu Radoslava Tybora neboli nič platné českým Pardubiciam v sobotňajšom dueli skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/2016 proti švajčiarskemu Davosu.

Dvadsaťpäťročný pravý krídelník najprv v 14. minúte otvoril skóre v presilovej hre a neskôr v 29. minúte poslal domácich do vedenia 2:1. Hostia napokon vyhrali 3:2 aj vďaka prihrávke slovenského obrancu Jána Brejčáka na rozhodujúci gól v poslednej minúte stretnutia.

Gól slovenského útočníka Vladimíra Draveckého nestačil hokejistom Třinca na víťazstvo v stretnutí v základnej L-skupine. Oceláři prehrali na ľade fínskeho tímu KalPa Kuopio 3:4 po samostatných nájazdoch, 30-ročný košický rodák Dravecký v 27. minúte v presilovej hre upravil na 2:1 pre svoj tím. Počas celého zápasu stál v bránke hostí slovenský gólman Peter Hamerlík.

Talentovaný slovenský útočník Martin Réway asistoval pri dvoch góloch Sparty Praha, „rudí“ však podľahli domácemu Servette Ženeva 3:4 po predĺžení.

Výsledky sobotňajších stretnutí v základných skupinách hokejovej Ligy majstrov 2015/2016:
B-skupina:

EV Zug (Švaj.) – Tappara Tampere (Fín.) 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

C-skupina:

HV 71 Jönköping (Švéd.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

E-skupina:

HC Pardubice (ČR) – HC Davos (Švaj.) 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) – Radoslav Tybor (Pardubice) 2+0, Ján Brejčák (Davos) 0+1

G-skupina:

Düsseldorf EG (Nem.) – Black Wings Linz (Rak.) 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)

J-skupina:

Viedeň Capitals (Rak.) – Kärpät Oulu (Fín.) 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

K-skupina:

Lulea Hockey (Švéd.) – Lukko Rauma (Fín.) 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

L-skupina:

KalPa Kuopio (Fín.) – Oceláři Třinec (ČR) 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0, 1:0) – Vladimír Dravecký (Třinec) 1+0

M-skupina:

Servette Ženeva (Švaj.) – Sparta Praha (ČR) 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0) – Martin Réway (Sparta) 0+2