ŠKODA úspešná na Azorskej rally

Škoda Motorsport2

BRATISLAVA 27. februára (WBN/PR) – Úradujúci šampión IRC Andreas Mikkelsen z tímu ŠKODA UK Motorsport vykročil najlepším možným spôsobom za obhajobou svojho vlaňajšieho titulu. V úvodných pretekoch IRC 2012 – Rally na Azorských ostrovoch – si po skvelej jazde došiel pre prvé víťazstvo v novej sezóne a pokračuje tak v špičkových výkonoch zo záveru minulého roka, kedy dominoval v posledných dvoch súťažiach (Škótsko a Cyprus). Minuloročný víťaz Azorskej rally, Juho Hänninen z továrenského tímu ŠKODA Motorsport, došiel druhý. Veľmi dobrý výsledok oslavuje štvrtým miestom pri svojom premiérovom štarte v IRC Sepp Wiegand z tímu ŠKODA AUTO Deutschland. Dominanciu vozidiel ŠKODA Fabia Super 2000 zdôraznil piatym miestom Hermann Gassner jr. (tím Red Bull).

Rally na najväčšom z Azorských ostrovov – Sao Miguel – bola rozdelená do troch dní a každý priniesol odlišné jazdné podmienky. Striedali sa daždivé podmienky, typické pre tento ostrov, s nádhernou slnečnou oblohou. Už od prvej rýchlostnej skúšky bolo zrejmé, že o prvenstvo povedú bitku piloti Fabie Super 2000 – Andreas Mikkelsen a Juho Hänninen. Ťahanice o sekundy nakoniec prehral Hänninen, najmä v RS4, kde urobil vo vysokej rýchlosti hodiny. Andreas Mikkelsen tak získal úvodné víťazstvo sezóny 2012 IRC a ŠKODA navyše obsadila štyri z prvých piatich pozícií.

Škoda Motorsport1

Michal Hrabánek, šéf tímu ŠKODA Motorsport: „ŠKODA obsadila na úvodnej súťaži IRC prvé dve miesta a získala tak maximálny počet bodov do hodnotenia značiek – to je pre nás dobrý štart do novej sezóny. Pochvalu si zaslúžia obe posádky, ale aj Sepp Wiegand a Timo Gottschalk, ktorí sa svojím výkonom úspešne uviedli v IRC.“

Andreas Mikkelsen: „Víťazstvo na Azorských ostrovoch je perfektným štartom do sezóny, som šťastný za celý tím. Nemohlo to byť lepšie.“

Juho Hänninen: „Určite sme chceli zopakovať triumf z vlaňajška, ale Andreas bol jednoducho lepší. Druhý deň sme pri drobnom zaváhaní stratili pomerne dosť sekúnd, ktoré nám potom veľmi chýbali. S ohľadom na tím však vezieme najlepší možný výsledok, to je skvelé.“

Seriál IRC pokračuje 15. – 17. marca na Kanárskych ostrovoch. Celý šampionát obsahuje tento rok 13 súťaží.